Yeşil Çay ile Zayıflama

1 Şubat 2011, Salı | 13927 okunma

Yeşil çay zayıflatır mı? Yeşil çayın faydaları nelerdir? Yeşil çay ile zayıflama ve göbek eritmek hakkında Dilara Koçak önerileri. Göbekteki yağlarını eritmek isteyenler için Diyetisyen Dilara Koçak yeşil çay tavsiye ediyor. Bu sene göbeğinizdeki birikmiş yağları eritmek istiyorsanız yeşil çay diyet listenizde olmalıdır. Araştırmalar sonucu yeşil çay egzersizle beraber kilo vermeyi sağlamıştır.

130 obez hastada yapılan araştırmalar da herkese aynı kalorili diyet yaptırılmış ve haftalık 180 dk orta derecede egzersiz yaptırılmıştır. Bir gruba 40 miligramlık kafeinli içecek diğer gruba da 620 miligramlık kateşin olan yeşil çay içirilmiştir. 12 hafta sonra yeşil çay içenler 2 kilo, diğer grup ise 900 gram vermişlerdir.

Yeşil çay içenlerin karın yağları, derilerinin altındaki yağlar ve trigliseridlerinde büyük düşme olmuştur. Yeşil çay nerede ve nasıl çalıştığı tam olarak anlaşılamamıştır. Ama araştırmalar yeşil çayın yağ yaktığını tespit etmişlerdir.

Yeşil Çay Hakkında Diğer Faydalı Bilgiler
Yeşil çay insilüne yardımcı olur ve diyabet riskini azaltır. Yapılan bir başka araştırmaya göre uzun yıllar yeşil çay içenler göğüs kanseri riskini azaltıyor. Bu araştırma yaşları 20-74 arasında olan Çinli 7000 bayanda yapılmıştır. Araştırmaya katınlar göğüs kanser insidans ve yeşil çay kullanımları değerlendirmeye alınmıştır. Yeşil çay içenlerle içemeyenlere göre içenler daha az risk taşımışlardır. Yeşil çay içen kadınlar uzun dönemde birçok fayda sağlamışlardır.

Journal of American Medical Association dergisi yaptığı araştırmada 40-80 yaşında ve 40 bin kişi katılmıştır. Yeşil çay Kuzeydoğu Japonya’da çok kullanılmaktadır. Bunlar 11 yıl takip edilmiştir. Günlük 5 bardak yeşil çay içenler 1 bardak içenlerden % 16 daha az ölme riski olduğu tespit edilmiştir.

» DİYETİSYENLERİ BİLE ŞAŞIRTAN ZAYIFLAMA YÖNTEMİ
» GÖBEK BASEN YAĞLARINDAN NASIL KURTULURUZ ?
» İNANILIR GİBİ DEĞİL 1 AYDA 8 KİLO ZAYIFLADI

Yeşil Çay Yağ Yakıyor
ANASAYFA
Cildinize Sihirli Dokunuş: Yeşil Çay